***یادداشت روز***

99 شروع پیش ثبت نام ترم تابستان 2 برای اطلاعات بیشتر با شماره های 77181273 77181322 - 66964450 - 66964451  تماس حاصل فرمایید.

99 برای ثبت نام در کلاس ها ابتدا در قسمت تعیین سطح ، خود را ارزیابی کنید سپس وارد حساب کاربری خود شوید و کلاس مربوط با سطح خود را انتخاب و نهایی کنید.

99 آموزش کسب درآمد مستمر از بورس با تدریس دکتر علی پوراشراف، برای ثبت نام کلیک کنید یا با شماره 88934456-021 با داخلی 126 تماس حاصل فرمایید.

99 ثبت نام آزمون EPT شهریور ماه دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 19 مرداد ماه آغاز شده برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. 

 

ورقه‌هایی به سبک نانو که حافظ سلامتی انسان هستند

از لحاظ میکروسکوپی ورقه های نانو‌غشا تولید شده از نا‌یلون به یک وب‌سایت درهم شبیه است. ذرات ریز اکسید آهن در سطوح فیبر می تواند مواد شیمیایی سمی را از آب پاک سازی کند اما اگر ذرات از شبکه جدا شوند می تواند  به خودی خود خطرناک باشند.

 

در مطالعه ای جدید، محققان Cornell این ورقه های نا‌یلون مخصوص را که مملو از نا‌نو ذرات اکسید آهن است، آزمایش کردند تا مشاهده کنند اگر اجزا را بشویند، سست می شود یا خیر این ذرات همانند آهنربا باکتری و ویروس ها را به خود می گیرد و مواد شیمیایی یا مو‌لکول های رنگی را از آب خارج می کنند.


غشا‌ها با این ذرات متصل می توانند در دستگاهها برای شناسایی ترکیبات آب استفاده شوند یا در فیلترها نقش دفع کننده ی مواد شیمیایی یا رنگ از فاضلاب صنعتی را بازی کنند. با این حال ذرات بهتر است روی غشا بمانند تا موثر تر و بی خطر‌تر باشند. این مطالعه یکنواختی درمان نا‌نو ذره و حفظ ذرات غشاهای نایلونی در محلول‌هایی با PH مختلف را مورد بررسی قرار داده است.


ارزیابی حفظ و ثبات ذرات روی الیاف برای کاهش نگرانی های زیست محیطی و سلامت انسان مهم است. Nidia Trejo دانشجوی دکترای علوم الیاف در دانشگاه Cornell می گوید: ساختار ورقه های نانو‌غشا مانند ورقه های خشک کن است اما از لایه های کوچک الیاف که فقط با میکروسکوپ الکترونیکی قابل مشاهده است، تولید شده است.  این نانو‌غشاها نسبت سطح به حجم بالایی دارند که موجب افزایش عملکرد مواد می شود.


روش تولید بسته به محیط های ما‌یعی که غشا‌ها در آن استفاده خواهند شد، متفاوت است.  پیوستن نا‌نو ذرات اکسید آهن به الیاف نا‌یلون به سه روش الکترو‌اسپری که قرارگیری یکنواخت نانو‌ذرات را در الیاف آسان می کند، مونتاژ لایه به لایه که در آن ذرات روی فیبرالکترو‌استاتیکی پوشش داده می شود و یا پیوند شیمیایی امکان پذیر است.

گالری تصویر

  مرکز توحید: خیابان توحید، نرسیده به خیابان آزادی(بالاتر از مترو توحید)، روبروی بانک گردشگری، پلاک 10        تلفن: 51-66964450


  مرکز نارمک: بزرگراه رسالت، بعد از چهارراه سرسبز، نبش میدان 46، پلاک55    تلفن: 77181322، 77181273


  مرکز صادقیه: فلکه دوم صادقیه، تقاطع اشرفی اصفهانی و سازمان آب، جنب آموزشگاه بعثت دختران، پلاک 35، طبقه 2 


   مرکز بام تهران: سعادت آباد، میدان بهرود، شهرک بام تهران، برج M1  

JoomShaper